نمایش “آپارتمان” از ایران در 60 امین جشنواره بین المللی تئاتر سارایوو (MESS)

نمایش “آپارتمان” به نویسندگی و کارگردانی کیوان سررشته به عنوان بخشی از برنامه رسمی 60 امین جشنواره بین المللی تئاتر سارایوو MESS امروز دوشنبه ، 21 دسامبر به صورت آنلاین نمایش داده می شود. این جشنواره به طور سنتی در پاییز برگزار می شود و سالانه بیش از 20 محصول از سراسر جهان در آن ارائه میشود .این جشنواره ماهیتی رقابتی دارد و امسال 60 سالگی خود را جشن می گیرد.

کیوان سررشته در این خصوص می گوید : این نمایش درباره حافظه و تخیل است. درباره خاطرات من و تخیل مخاطب. داستان درباره یک پسر و آپارتمانهای زیادی است که او در آن زندگی کرده است . شخص اول این نمایش مجری ، کارگردان و نویسنده این درام است که داستان نمایش درباره زندگی او است. تلاش برای به تصویر کشیدن زندگی من، در آپارتمان های مختلف و در محله های مختلف.
در این نمایش هیچ تصویر، و یا نمایش فیلمی وجود ندارد و حتی از اشیاء نیز بازی نگرفته اند . تنها یک بازیگر، یک سطل آب و یک اسفنج وجود دارد او طرح هر آپارتمان را از حافظه خود ترسیم می کند و خاطراتی را بازگو می کند که مربوط به گوشه گوشه هر یک از اتاق ها است و آن اتاق ها و مبلمان آنها خاطرات مختلفی را تداعی می کند.

کیوان سررشته فارغ التحصیل رشته عروسکی از دانشگاه تهران، پردیس هنرهای زیباست و تجربه‌ی حضور در جشنواره های مونولیو، تجربه، عروسکی دانشگاهی، بین المللی عروسکی و فجر به عنوان کارگردان، نویسنده، بازیگر و عروسک گردان را دارد. او با نمایش «آپارتمان» در سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر حضور داشته است.

جشنواره تجربی یوگسلاوی در سال 1960 با نام جشنواره بین المللی تئاتر (MESS) و به ابتکار جوریسلاو کورنیچ ، یکی از برجسته ترین کارگردانان تئاتر قرن بیستم یوگسلاوی تاسیس شد که از قدیمی ترین ترین جشنواره ها در اروپای شرقی و جنوب شرقی است. و به عنوان جشنواره تئاتر یوگسلاوی هر ساله در سارایوو برگزار می شد و یکی از مهمترین رویدادهای تئاتر یوگسلاوی بود.

Show More

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button
Close
Close