ربودن دو جوان نیجریه ای توسط پلیس کرواسی

This post is also available in: فارسی (Persian)

در تاریخ 12 نوامبر ، دو دانشجوی نیجریه ای آبیا اوچنا الکساندرو و اوه کنت چیندو برای شر کت در مسابقات بین المللی پینگ پونگ دانشگاههای جهان به شهر بندری پولا در کرواسی رسیدند. آنها پس از پایان مسابقه در 17 نوامبر به شهر زاگرب رفتند. هدف یک روز دیدار از زاگرب و سپس به تاریخ 18 نوامبر عزیمت به استانبول بود . زماتی که در خیابانهای زاگرب قدم می زدند ، پلیس کرواسی با تصور به این آنها پناهنده هستند، این دو تن را دستگیر کرد.
علیرغم اصرار این دو جوان نیجریه ای و در حالی که گذرنامه با روادید کرواسی داشتند ، گذرنامه ها و پولهای این جوانان توسط پلیس توقیف و با خودرویی آنها را به نزدیکی مرز با بوسنی و هرزگوین در نزدیکی شهر ولیکا کلادوشا رسانیدند. پلیس بعدا این جوان را با اسلحه تهدید کرد تا وارد خاک بوسنی بشوند. از آن تاریخ این دو جوان در اردوگاه پناهندگان میرال در نزدیکی شهر ولیکا کلادوشا منتظر تعیین تکلیف و بازگردان گذرنانه های خود هستند تا به وطن شان بازگردند.
ابو کنت چیندو در مصاحبه با سایت ژورنال گفت : “هنگام سوار شدن تراموا در زاگرب پلیس ما را نگه داشت. ما را به ایستگاه پلیس بردند . هر چه سعی کردیم هدف از سفرمان به زاگرب و برنامه مسافرتمان به استانبول را توضیح دهیم ، آنها اعتنایی به سخنان ما نکردند. ما را سوار خدرویی کردند و در نزدیکی مرز بوسنی از ما خواستند تا وارد بوسنی بشویم. پلیس گفت اگر وارد بوسنی نشوید به شما شلیک خواهیم کرد.”
پلیس کرواسی در ماههای اخیر با خشونت و برخورد فیزیکی قصد دارد تا مانع از ورود پناهجویان به این کشور بشود. خشونت پلیس کرواسی علیرغم گزارش رسانه ها همچنان ادامه دارد.

Show More

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button
Close
Close