Uncategorized @bsBosna i Hercegovina

والنتین اینزکو، نماینده عالی سازمان ملل متحد در بوسنی و هرزگوین : از خدیجه محمداوویچ آموختم “بخشش قله عشق است


والنتین اینزکو، به مناسبت سومین سالگرد درگذشت خدیجه محمداوویچ رئیس سابق انجمن مادران سربرنیتسا و برای ادای احترام به وی امروز از مزار او در قبرستان روستای سوچسکا واقع در شهرستان سربرنیتسا بازدید کرد.
” او می گوید : خدیجه محمداوویچ قوی ترین فردی است که در زندگی ام ملاقات کرده ام. مبارزه بی امان او برای حقیقت و عدالت ، و شفافیت ، تدبیر و فداکاری او برای همه انسانها ، که سالها فرصت دیدن آن را داشتم ، امروز مرا به مزارش آورد ، و اکنون سومین سالی است که این زن با قلب بزرگش به دنیای زیباتر ، نزد پسران و شوهرش نقل مکان کرده است ،
من برای ادای احترام به این زن چشمگیر آمده ام ، چرا كه از او آموختم “بخشش قله عشق است”.
وی تاکید می کند : وقتی از دهان مادری که دو پسرش کشته شده می شنوید که او از” ضرورت آشتی “صحبت می کند ، وقتی می شنوید که وی کلمات” ببخش “را فریاد می زند و یا علناً از همه کسانی که در این نسل کشی دخیل هستند و باز به مراسم بزرگداشت می آیند استقبال می کند ، واقعاً انسان متعجب می شود که چگونه و از کجا یک مادر اینقدر قدرت پیدا کرده است مادری که رنج کشیده است ، و اکنون به لحاظ معنوی ، در طول این زندگی زمینی ، به اوج آسمانی رسیده است “،.
وی گفت: خدیجه الهام بخش من در پروژه “بخشش بشر را تسخیر می کند” است . او به من گفت:
“همه ما در یک خانه زندگی می کنیم. اگر مدام بحث کنیم ، همه بد خواهند بود. بدون آشتی و بخشش ، هیچ کس در اینجا آینده ای ندارد. اگر با همسایگان خود آشتی نکنیم ، حتی کودکان متولد شده نیز آینده ای نخواهند داشت
والنتین تاکید کرد: من این عبارت او را به عنوان وصیت نامه خدیجه ثبت کردم. و امروز می خواهم به طور علنی وصیت نامه خدیجه را به همه شهروندان این کشور رنج دیده بفرستم تا در باره آن فکر کنند.

Show More

Leave a Reply

Back to top button