بحث در باره پذیرش پناهجویان کودک به آلمان

This post is also available in: فارسی (Persian)

وزارت کشور آلمان روز یکشنبه احتمال پذیرش پناهجویان از جزایر یونان به آلمان را رد کرد. این واکنش بعد از مصاحبه روبرت هایک رئیس حزب سبز آلمان اعلام شد. هابک از رییس حمهور آلمان خواسته بود تا گفتگوی جدیدی در باره نحوه برخورد با پناهجویان شکل بگیرد.
گونتر کرینگس وزیر کشور آلمان در مصاحبه با روزنامه راینشه پست گفت : هدف ما باید بهبود شرایط زندگی پناهجویان در یونان باشد. اقدامی یک طرفه برای جابجایی گروه های کوچکتر راه حل نیست.
روبرت هابک در مصاحبه با روزنامه فرانکفورتر آلگمانیه از دولت آلمان خواسته بود تا یک گروه از مهاجران مستقر در جزایر یونان را به آلمان منتقل دهند. وی گفت : کودکان را به آلمان منتقل کنید. در جزایر یونانی نزدیک به ترکیه بیش از چهار هزار کودک پناهجو سرگردان وجود دارند.
هابکو توضیح داد که ایالات برلین و ترنیشکا و اعضای حزب سبز که در حکومت محلی بادن ووتنبرگ حضور دارند، بر قبول بخشی از پناهجویان کودک توافق دارند.
ولی وزیر کشور آلمان روز یکشنبه گفت قبول پناهجویان بدون توافق با سایر اعضای اتحادیه اروپا تخطئی از اصول اروپایی است. آلمان به صورت فعالی در حل مشکل پناهجویان در یونان می کوشد. تنها چند روز قبل پنجاه و پنج کامیون چادر و تختخواب به یونان ارسال شد.

Show More

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button
Close
Close