بازماندگان قربانیان و اعضای مرکز یادبود نسل کشی سربرنیتسا به یاد قربانیان یهودی در هولوکاست شش شمع روشن کردند

امیر سولیاگیچ مدیر مرکز یادبود نسل کشی سربرنیتسا  گفت :  امروز، ما قربانیان هولوکاست را به یاد می آوریم و بار دیگر در مورد خطر سیاست های نفرت ، تبعیض و غیرانسانی که امروز نیز در سراسر جهان اعمال می شود ، هشدار می دهیم. هولوکاست یک باره اتفاق نیفتاد ، بلکه نتیجه  سالها سیاست رژیم نازی برای حذف یهودیان بود. امروز شاهد اقداماتی مشابه  یهود ستیزی هستیم که ریشه عمیق در ایدئولوژی برتری نژاد سفید در سراسر جهان دارد. اجازه ندهید جرقه خشونت و نفرت بیدار شود و اجازه دهید در یک اقدام مشترک از مرزهای اختلافات نژادی ، قومی و مذهبی عبور کنیم.

 وی تأکید کرد  مرکز یادبود نسل کشی سربرنیتسا فعالیت هایی را با هدف ایجاد همکاری دائمی با چندین یادبود اختصاص داده شده برای حفظ خاطرات و تحقیق در مورد هولوکاست انجام داده است.

این نتیجه پروژه “حقیقت ، گفتگو ، آینده” است که توسط این مرکز یادبود و با حمایت دولت و سفارت انگلیس در سارایوو اجرا می شود. هدف از این فعالیت ها انتقال دانش و روش تحقیق برای بررسی نقض جدی قوانین بین المللی کیفری است ، و همچنین ایجاد ارتباط معنی دارتری بین قربانیان ، خانواده های آنها ، پژوهشگرانو جامعه دانشگاهی است..

هنگامی که ما سال گذشته پروژه “خواندن نام قربانیان  سربرنیتسا” را راه اندازی کردیم ، که در  آن اسامی قربانیان نسل کشی را  خواندیم ، ایگورکوژمیاکین  از کنیسه یهودیان سارایوو ، اولین کسی بود که برای تحقق این ایده  به ما پیوست. ما می خواهیم سهم و تعهد خود را در زمینه مبارزه با  سخنان تنفرآمیز و تبعیض نشان دهیم. ما چیزهای زیادی برای یادگیری از موسساتی داریم که در مورد هولوکاست تحقیق می کنند ، اما در عین حال مهم این است که با هم قدرت لازم را برای مبارزه با یهود ستیزی و بیگانه ستیزی داشته باشیم. ما همچنین می خواهیم یک تقویم یادبود منحصر به فرد ایجاد کنیم که در آن مرکز یادبود نسل کشی سربرنیتسا تاریخهایی مانند روز جهانی یادبود هولوکاست را به عنوان بخشی از بزرگداشت ها و فعالیت های رسمی در طول سال در برگیرد.

Show More

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button
Close
Close